•   +38 (048) 777-60-68
  • +38 (095) 638-61-79

Победители 2018

Ковальчук Арсен, 10 лет, г. Киев

Ковальчук Арсен, 10 лет, г. Киев

Чарівна пір’їна
 
   Жив собі з батьками чорнявий хлопчик Іван, якому вже виповнилось десять років. Сталося так, що привезли його якось на літо до родичів в Карпати. Івану дуже тут подобалось: величезні гори, потічки, воля, нові друзі.
Якось ішов Іван по берегу гірської річки  і побачив, як вода щось стрімко несе, підкидає і круть.
Хлопчику, допоможи! Дістань з води мою крисаню! – почув він чийсь далекий голос і побачив як за течію біжить старенький дід.
  Іван стрибнув у воду і через кілька хвилин вже випірнув з капелюхом в руках. Дід почепив на голову мокру крисаню та каже: « Ця крисаня мені дуже дорога. Тож я тобі віддячу. Бачиш ту гору? Іди на неї, там зустрінеш пастушка. Ось тобі гроші, купи у нього того коня, якого він тобі продасть. Як зробиш так, як тобі кажу, знайдеш своє щастя.»
  Поліз Іван на ту гору, натрапив на стежку, пішов по ній і вийшов на полонину. Там дійсно сидів пастушок і грав на сопілці.
Слава Ісу! - привітався він.
Навіки cлава! - відповів Іван і попросив у пастушка якого-небудь коня продати.  Але усе, що той міг запропонувати,  - це старий  горбатий осел, та Іванко взяв і його. 
Віслюк ішов повільно-повільно.
«Швидше б було ногами дійти.» -  буркнув Іванко. Нарешті вони зупинилися, щоб перепочити.
  І раптом низький голос промовив:  
- Ти не все про мене знаєш!
- Хто ти? Виходь! - скрикнув Іван і вихопив топірця,  якого нещодавно витесав сам.
-  Це я, твій осел!
- Ти вмієш говорити?
Сідай, дізнаєшся.
Іван сів. І в мить осел перетворився на вогняного Пегаса і злетів у небо. Злякався Іван, але той трохи політав над лісом і приземлився.
 
(Опубликовано часть произведения)
 

Категория

Проза, 2 место
Поделиться в сетях: