•   +38 (048) 777-60-68
  • +38 (095) 638-61-79

Победители 2017

Старовойтова Александра 13 лет (Черкассы)

Старовойтова Александра 13 лет (Черкассы)

Чому мрії одних змінюють світ, а мрії інших залишаються лише мріями
 
    
   Мрії. Те, що кожен має мрію - безперечно. Різниця у глобальності та ставленні до неї. Хтось згадує про них лише у ліжку, коли безсоння. Хтось скидається на божевільного, женучись за нею. Мріють про різне.  У когось стандартний набір: машина, робота, сім'я. А хтось хоче створити щось таке, що змінить усе його життя і, можливо, життя інших. 
   Я поділяю  мрії на кольорові та чорно-білі.  Кольорові - деталізовані, у них продумано все. Вони найчастіше й збуваються. Чорно-білі ж - загублені, поверхневі. Вони схожі на пустий звук. 
   Чому ж деякі з них збуваються, а деякі - ні? По-перше, тому, що не всі люди вкладають достатньо сил у них. По-друге, хтось може мати матеріальні проблеми, чи фізичні вади, через які мрії стають недосяжними. Але, найчастіше, мрії руйнуються через зневіру в себе. Це, мабуть, основна перешкода, яка не дає можливості рухатись далі. 
  Іноді цікавіша дорога до заповітного бажання, ніж фінал, тріумф, довгоочікуване досягнення. Як гарна книга: ти прагнеш розв'язки, біжучи звивистими стежками сторінок і друкованих чорних літер, та, дочитавши, відчуваєш не лише задоволення, а й неприємний осад. Сумно від того, що історія закінчилась. Досягнення мрії - теж цікава історія, лише одна відмінність - вигадана вона тобою. 
    Прагнення, пошуки себе, свого місця, мрії змінюють світ. Масштаб задуманого теж має значення. Ти можеш хотіти створити притулок для бездомних тварин, а можеш хотіти завести собаку. В обох випадках в основі  - любов до тварин, прагнення піклуватись. Але один робитиме це для себе, а інший – змінюватиме світ на краще.  
 
  Чи мають зупиняти людей нездійсненність мрії та її націленість на власне задоволення? Ні. Кожна людина хоче займатись улюбленою справою, навіть якщо не досягне визнання, не буде першою. Є тисячі режисерів, письменників, дизайнерів, тощо, хай не найкращих, але щасливих. Також є тисячі небагатих людей, які мають прекрасну сім'ю. Здійснення їх мрій зробило щасливими окрему родину. Чи це мало? Родина щасливих людей! На мою думку, саме щаслива людина змінює світ – робить його добрішим, кращим.
 

Категория

Проза, Гости конкурса
Поделиться в сетях: