•   +38 (048) 777-60-68
  • +38 (095) 638-61-79

Победители 2017

Моисеенко София 14 лет (Черкассы)

Моисеенко София 14 лет (Черкассы)

Нічна тінь
 
     Вона біжить за мною, змушуючи серце битись сильніше. Нічна, потворна, але така тендітна! В неї тихі кроки, мов у граціозної кішки. Темний шлейф шовкової сукні спотворює нічний пейзаж міста.  
   Дерева, кущі, будинки дивно переплітаються між собою, заплутуючи всі дороги на моєму шляху. Ось я вже в невідомих нетрях… Але вона не відпускає мене. 
    Тільки зірочки єдині подають надію на порятунок, освітлюючи спокійну і загадкову картину природи. Треба скоріш тікати від неї! І ноги несуть мене далі від її погляду. М’яка зелена трава уповільнює мій біг, гострі гілки дерев ранять руки, що намагаються захистити мене від їхніх пазурів. 
   Вислизнувши, я вдивляюсь у чисте глибоке небо, всіяне зірками та оздоблене місяцем. Неподалік озеро, біля якого кружляють світлячки, випромінюючи тьмяно-жовте сяйво. Місячне світло дарує воді блиск та прозорість. В голові промайнуло: «Хочу пити!» Але рятівний ковток не позбавляє страху. 
   Раптом я втрачаю відчуття землі та розумію, що опинилась між зоряною поверхнею озера й піщаним дном. Мені не вистачає повітря, такого легкого, свіжого, потрібного. Десь вдалині замайорів тонкий жіночий силует. Майже прозора шкіра, витке, руде волосся і… риб’ячий хвіст. Русалка! Вона повільно підпливає до мене, красиво вигинаючи руки в сторони, ніжно проводячи пальцями по воді, ніби граючи на клавесині. Та раптом обличчя  красуні скривилося, очі наповнились невідомою ненавистю, руки покрилися товстою та незграбною лускою. Вона з силою замахнулася і вдарила мене хвостом. Сильний біль в голові, тіло враз набуло тяжкості, перед очима досі колихалась русалка, її зображення почало танути, зливаючись з водою. Повітря не вистачало, течія - знесилювала… І я без спротиву опускалася на піщане дно, стомлено дивлячись на світло місяця, що пірнуло під воду за мною.
       Хочу знову до зірок, до самотнього місяця, до безтурботного і моторошного лісу.
І до вічної супутниці - нічної тіні, яка виявилась винуватицею моїх бід! 
 

Категория

Проза, Гости конкурса, 3 место
Поделиться в сетях: